Rubriky
Nezařazené

3 doporučení pro výběr nového ložního prádla

Dopřát si kvalitní spánek, při kterém si dostatečně odpočinete, je důležité pro regeneraci vašeho těla a vaši vitalitu do dalšího dne. Svoji roli může sehrát i povlečení, právě díky němu může být váš spánek příjemný nebo naopak neklidný. Prozradíme vám, podle čeho vhodné povlečení vybírat.

1. Prodyšný a savý materiál

Pokud se nechcete v noci během spánku budit horkem a krůpějemi potu, zaměřte se na povlečení, které je prodyšné a které odvádí vlhkost. Takovými vhodnými materiály, splňujícími právě tyto vlastnosti, jsou například bavlna a mikrovlákno. Bavlněné povlečení je prodyšné, je to osvědčená klasika, modernější mikrovlákno je zase dobré pro absorbci vlhkosti. Vyspěte se do růžova, bez nepříjemností z horka, pomůže vám povlečení z vhodného materiálu.

2. Hřejivé vlastnosti

Při výběru povlečení je dobré se zaměřit také na jeho hřejivost. Tuto vlastnost bude určovat opět zvolený materiál. Pokud hledáte spíše hřejivé povlečení, pak je doporučeným materiálem flanel. Své uplatnění nachází převážně v zimních měsících a chladnějších obdobích nebo také na chatách či chalupách. Oproti tomu v letních měsících je vyhledávanějším materiálem například satén, který je lehký a chladivý.

3. Kvalita rozhoduje

Když už dbáme na to, abychom si vybrali vhodný funkční materiál povlečení pro náš účel, dbejme také na životnost vybraného povlečení. Zkontrolujme proto jeho kvalitu provedení, zda kvalita materiálu a uvedená cena odpovídá také celkové kvalitě ušití. Vodítkem nám může být i zkušenost s pečlivým výrobcem.

Na životnost dbejte též u dalšího bytového textilu, jako jsou třeba záclony nebo závěsy. I u nich nakombinujte do celkové kvality materiál, střih, stálobarevnost a preciznost provedení. Přeci jen si tento druh bytového textilu většinou pořizujeme na delší dobu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *