Rubriky
Dům a zahrada

4 tipy, co by nemělo chybět v setu zahradního nábytku

Relax na vlastní zahradě nebo terase patří k létu a právě v letních měsících stolujeme i odpočíváme venku. A k tomu je zapotřebí kvalitní zahradní nábytek. Jaký vybrat a podle čeho se řídit? Přinášíme vám 4 praktická doporučení a tipy, co by ve vašem zahradním setu nemělo chybět.

Stůl je priorita

Prvním tipem jsou zahradní stoly a stolky. Měly by nám poskytovat především stabilitu, pevnost a jednoduchou údržbu. Materiál pro zahradní stoly je většinou lehce omyvatelný a také odolný proti různému počasí. Je jasné, že větší stůl budeme volit pro grilování s rodinou nebo přáteli. Oproti tomu pro odložení knížky nebo nápoje vedle křesílka či lehátka nám spíše bude vyhovovat menší zahradní stolek.

Bez židlí a křesel bychom si neposeděli

Součástí zahradního setu jsou také zahradní židle a křesla. Pro pohodlné posezení si můžete vybírat židle a křesílka z různých materiálů, například klasická plastová, ale také dřevěné židle, ratanová křesla, židle a křesla proutěná nebo kovová. Dbejte především na pevnost materiálu a na jeho snadnou údržbu.

Slunečník je stinný pomocník

Sluneční paprsky jsou jistě příjemné, ovšem při venkovním posezení přijde vhod i stinné prostředí. Pomocníkem nám tedy bude slunečník se stabilním podstavcem, případně zahradní altán nebo domek. Na trhu je řada typů slunečníků, vybírejte nejen podle designu, ale i dle stability a typu umístění.

Poležíme si na lehátku, zhoupneme se na zahradní houpačce

K příjemnému relaxování vám poslouží také zahradní lehátka nebo houpačky. Na pohodlném lehátku se můžeme příjemně opalovat, číst si knížku nebo jen tak podřimovat. Vybírejte z kvalitních a pevných materiálů, jako je dřevo, pevný plast nebo ratan. Zahradní houpačka s plachtou nám zase vytvoří romantické, stinné posezení a potěší děti i dospěláky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *