Rubriky
Dům a zahrada

Bazénová chemie je základ pro koupání v čisté vodě

Svlažit se v zahradním bazéně, když je venku horko, je příjemné pro každého z nás. Ovšem, aby bylo takové koupání také bezpečné, je potřeba udržovat čistotu vody. K tomu, abychom poznali, že je voda čistá a pro naši pokožku přijatelná, nám slouží měření hodnoty pH vody. Tato hodnota nám pak sděluje míru kyselosti nebo zásaditosti vody. A následně dle naměřené hodnoty pH vody volíme šetrnou bazénovou chemii, která pomůže hodnotu vyrovnat. Pro lidské tělo je ideální hodnota pH vody 7 až 7,4. Měření pH vody je vhodné provádět pravidelně, například jedenkrát týdně. K měření můžeme použít lakmusový papírový proužek nebo elektronický měřič. Udržování správné hodnoty pH vody a používání dezinfekce pomůže udržovat vodu v bazéně čistou, průhlednou a bez bakterií a mikroorganismů. Koupání v zahradních bazénech milují především děti, také pro ně je důležitá čistota vody. Pokud voda nemá správnou hodnotu pH, může to mít za následek podráždění pokožky.

S bazénovou chemií vyčistíme vodu i bazén

Pomocí bazénové chemie udržujeme pro nás vhodnou hodnotu pH vody. Koupání v zahradním bazéně je tak pro nás a naše děti bezpečné. Bazénová chemie přispívá také k dezinfekci vody a existuje také ve variantách s multifunkčním použitím. K základním přípravkům pro čištění vody patří chlor. Chlorace vody má důležité preventivní účinky, napomáhá zabraňovat tvorbě různých bakterií, mikroorganismů, hub a jiných znečišťujících látek. Když už k tomu dojde, účelně je odstraňuje. Pomocí chloru je voda v bazéně hygienicky čistá. Chlor rovněž pomáhá zbavit vodu řas a odstraňuje tak zelenou vodu, můžeme se tak koupat v průzračně čisté vodě. Bazénový chlor je možné používat v různých formách, a to pro pravidelné použití nebo pro jednorázové ošetření vody. Na trhu existují chlorové tablety k postupnému rozpouštění nebo rychlorozpustné granule. Chlor nám zajišťuje ochranu vody a hygienické koupání.

Pořiďte si přípravky bazénové chemie v sadě

Vodní radovánky v zahradním bazéně si užijeme jen v čisté vodě a v čistém bazéně. Pro správnou údržbu jak vody, tak i bazénu, máme k dispozici řadu přípravků. Jedná se o šetrnou bazénovou chemii, kterou můžeme pořídit jednotlivě pro jednotlivé účely nebo jako set. Koupě přípravků bazénové chemie je dobrá zejména při novém pořízení si bazénu. Získáme tak sadu základních potřeb k čištění vody a bazénu zároveň. Je důležité řešit čistotu vody pro hygienické koupání, ale také se postarat o bazénovou konstrukci a jednotlivé komponenty. Tím, že používáme bazénovou chemii, odstraňujeme nečistoty vody a zároveň tak zabraňujeme například korozi některých bazénových částí či zanešení bazénových prvků. Používejte především kvalitní přípravky a dodržujte správné dávkování. Pravidelně zjišťujte hodnotu pH vody, srovnejte ji pomocí bazénové chemie k tomu určené, dezinfikujte a likvidujte řasy. Koupání si tak užijete bez starostí a problémů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *